0

Windows 7 ya da Windows Server 2008 R2 Üzerinde VMware vSphere Client Kurulumu

Windows 7 ya da Windows Server 2008 R2 üzerinde VMware vSphere Client uygulamasının kurulumu yapıldıktan sonra ilk çalıştırmada aşağıdaki hata mesajı ile karşılaşacaksınız:

“Error parsing the server “<server name” “clients.xml” file.”

“The type initializer for ‘VirtualInfrastructure.Utils.HttpWebRequestProxy’ threw an exception.”

Bu hatayı aldıktan sonra başarılı bir biçimde Windows 7 ve Windows Server 2008 R2 üzerinde vSphere Client uygulamasını çalıştırmak için aşağıdaki adımları gerçekleştirmeniz gerekecektir.

Adım 1.

VM2

 

system.dll
isimli dosyayı indirin.

*Not:  Bu DLL .NET v3.5 SP1 yüklü bir Windows 7 PC’nin %SystemRoot%\Microsoft.NET\Framework\v2.0.50727\  dizinindedir.

 

 

 

Adım 2.

Download bittikten sonra “C:\Program Files (x86)\VMware\Infrastructure\Virtual Infrastructure Client\Launcher\Lib” altina yükleyin.  Eğer ‘lib’ dizini yoksa, öncelikle açın ve dll dosyasını içine atın.

Adım 3.

“C:\Program Files (x86)\VMware\Infrastructure\Virtual Infrastructure Client\Launcher” dizini altında “VpxClient.exe.config” dosyasını açın ve aşağıdaki satırları gösterildiği şekilde ilave edin.

<runtime> < developmentMode developerInstallation=”true”/> < /runtime>

 

Adım 4.

Windows 7 ‘System Properties’ de ‘Advanced’ tabında ‘Environment Variables’ içerisine yeni bir ‘System’ variable ekleyin.

 

Variable Name olarak ‘DEVPATH’ kullanın ve Value kısmına da aşağıdaki değeri girin:

C:\Program Files (x86)\VMware\Infrastructure\Virtual Infrastructure Client\Launcher\Lib

 

 

Windows 7 makinenizde artık VMware vSphere Client uygulaması çalıştırmaya hazırdır !  Hala problem yaşıyorsanız sisteminizi yeniden başlatın ve Administrator modda uygulamayı tekrar çalıştırdığınızda problemleriniz tamamen düzelmiş olarak VMware vSphere Client uygulamasını çalıştırabileceksiniz.

Kaynak : http://www.techhead.co.uk/running-vmware-vsphere-client-on-windows-7

İp Adresiniz
3.236.126.101

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...
Tayfun KUŞAK

Tayfun KUŞAK

Genç yaşlarda bilgisayar ile tanıştı. Sektörde pek çok farklı pozisyonlarda ve farklı firmada görev aldı. Microsoft System Managment, Active Directory, Virtualization, Disaster Recovery, Mail Server, Security uzmanlık alanlarından sadece birkaç tanesi. Şu anda özel bir kuruluşta “Sistem Yöneticisi” olarak çalışmakta. MCP,MCSA,MCSE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir