0

Windows 7 Kurulum

Sistem Gereksinimleri

– 32 veya 64-Bit desteği olan ve minimum 1 GHz saat hızında çalışan bir işlemci – 32-Bit sürümler için en az 1 GB, 64-Bit sürümler için en az 2 GB RAM – En az DirectX 9’u destekleyen (WDDM 1.0 ve üzeri) ekran kartı – 32-Bit sürümler için en az 16 GB, 64-Bit sürümler içinse en az 20 GB boş sabit disk alanı.

Öncelike ; İndirdiğimiz Windows 7 medyasını dvd ye yazdırdıktan sonra dvd yi sürücüye takarak bilgisayarı yeniden başlatmalıyız. Not: Setup ayarında boot önceliği DVD de olmalı.

Kaynak: http://www.msxlabs.org/

 

 

Windows 7 CD’mizi bilgisayarımızın CD-ROM’una yerleştiriyoruz ve kuruluma başlıyoruz. Windows Yükleniyor… Dilimizi Türkçe seçiyoruz. Install Now diyip geçiyoruz. I accept the lisans terms. kutucuğunu işaretliyip şartları kabul ediyoruz. Next .. Bilgisayarımız Windows Vista ise format atmamıza gerek yoktur. Buradan UpGrade seçeneğini seçerek UpGrade edebiliriz. Windows XP’de ise UpGrade özelliğini desteklememektedir. Bu yüzden Custom (advanced) tıklayıp kurulumumuza devam ediyoruz. Windows 7 ’yi hangi diskimize kuracağımızı belirliyoruz. Windows 7 Ultima kurulumumuz başladı. Arkamıza yaslanıp bekliyoruz.. Bilgisayarımız reset attıktan sonra ilk Windows 7 Ultima görüntüsünü görmüş olmalısınız. Aktivasyon kodumuz varsa giriyoruz. Yoksa girmeden Next diyoruz. ilk baştaki seçenek olan Use recommended setting seçip devam ediyoruz. Tarih ayarlarımız doğru olmalı. Siz yinede kontrol ettikten sonra Next diyin. Etrafımızda ki Wireless bağlantılar otomatik olarak karşımıza çıkar. Network (Bağlantı) tipimizi belirtiyoruz. Resimlerde de gördüğünüz gibi ilk seçenek ev kullanıcıları için, ikinci seçenek ofis çalışanları için, üçüncü seçenek cafe, market, şarküteri vs. iş hanları içindir. Kendimizde uygun olanı seçiyoruz. Ev kullanıcıları seçildiğinde yukardaki gibi ekran çıkıcaktır. Oluşturmuş olduğunuz Network(Bağlantı) ağınızda hangi klasörleri paylaşıma açacağınızı bu kısımda seçiyoruz. Bu işlemleri daha sonrada yapabilirsiniz. Ayarlarımızı yaptık. Tekrar arkamıza yaslanıp bekliyoruz..

İp Adresiniz
3.236.126.101

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...
Tayfun KUŞAK

Tayfun KUŞAK

Genç yaşlarda bilgisayar ile tanıştı. Sektörde pek çok farklı pozisyonlarda ve farklı firmada görev aldı. Microsoft System Managment, Active Directory, Virtualization, Disaster Recovery, Mail Server, Security uzmanlık alanlarından sadece birkaç tanesi. Şu anda özel bir kuruluşta “Sistem Yöneticisi” olarak çalışmakta. MCP,MCSA,MCSE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir