0

Symantec Bakup Exec 2010 R3 Exchange Yedeğini Farklı Mdb ye Dönme

Bu yazımızda BE 2010 R3 ile Exchange backup ını farklı bir edb üzerine recovery yapma işlemini anlatmaya çalışacağım.Job monitör üzerinden New Restore Job seçilir.

1

Karşımıza backup dönebileceğimiz yedekler gelmektedir.Biz exchange datası döneceğimiz için buradan exchange server ı seçiyoruz.Bunun altından İnformation Store altında Database seçiyoruz.

2

Farklı bir exchange sunucuya da dönebiliriz yada aynı exchange serverda faklı bir edb üzerinde de dönebiliriz.Ben Exchange Test adında edb oluşturdum ve dismount durumuna getirdim.Redirect Exchange kısmına exchange server adını yazıyoruz.Redirect Vss kısmında Restore database kısmına Exchange Test yazıyoruz.

3

General kısmında Job monitör kısmında gözükecek ismini değiştiriyoruz ve Run Now diyerek restore işlemini başlatıyoruz.

4

Job monitör kısmında aşağıdaki gibi görüntü oluşması gerekmektedir.

5

Restore işleminin başarı ile tamamlandığını aşağıdaki gibi görebilriiz.

6

Exchange manegement Consol üzerinden ise dismount olarak bıraktığımız Exchange Test edb dosyasının bu işlemden sonra mounted olarak aktif hale geldiğini görebiliriz.

7

 

Kaynak: http://www.gokhanvarol.net/

İp Adresiniz
3.235.75.174

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...
Tayfun KUŞAK

Tayfun KUŞAK

Genç yaşlarda bilgisayar ile tanıştı. Sektörde pek çok farklı pozisyonlarda ve farklı firmada görev aldı. Microsoft System Managment, Active Directory, Virtualization, Disaster Recovery, Mail Server, Security uzmanlık alanlarından sadece birkaç tanesi. Şu anda özel bir kuruluşta “Sistem Yöneticisi” olarak çalışmakta. MCP,MCSA,MCSE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir