0

Symantec Backup Exec 2010 R3 Exchange Server Edb Recovery

Bu yazımızda Symantec BE ile yedeği alınmış Exchange serverimizin Edb ve Log datasını farklı bir klasöre dönme işlemini anlatmaya çalışacağım.Bu işlem için Symantec BE den Job monitör den New Restore Job seçilir.

11

Karşımıza BE in almış olduğu yedekler gelmektedir.Buradan exchange serveri seçiyoruz ve Information Store > mailbox store bunun altında hangi tarihi dönmek istiyor isek onu seçiyoruz ve daha sonra database ve logları seçiyoruz.

22

Exchange datasını dışarı alacağımızdan dolayı File Redrection u seçiyoruz.Dosyayı nereye çıkaracağımızı belirtiyoruz.

33

44

55

Job monitör üzerinde restore görevimizin gözüken ismini değiştirebileceğimiz alan a gelip ilgili ismi veriyoruz ve Run Now ı tıklayarak restore işlemini başlatıyoruz.

66

Job Monitör kısmında restore durumunu görebiliriz.

77

Restore işleminin başarılı bir şekilde bittiğini aşağıdaki gibi görebiliriz.

88

Dosya olarak çıkarttığımız kısıma da baktığımızda ise EDB dosyasını görebiliriz.

99

 

Kaynak: http://www.gokhanvarol.net/

 

İp Adresiniz
3.235.75.174

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...
Tayfun KUŞAK

Tayfun KUŞAK

Genç yaşlarda bilgisayar ile tanıştı. Sektörde pek çok farklı pozisyonlarda ve farklı firmada görev aldı. Microsoft System Managment, Active Directory, Virtualization, Disaster Recovery, Mail Server, Security uzmanlık alanlarından sadece birkaç tanesi. Şu anda özel bir kuruluşta “Sistem Yöneticisi” olarak çalışmakta. MCP,MCSA,MCSE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir