0

Symantec Backup Exec 2010 R3 Exchange Items Recovery

Bu yazımızda Backup exec üzerinden exchange de silinen maili geri dönme işlemini anlatmaya çalışacağım.Bu işlem için Backup exe de Job Monitörden New restore Job seçilir.

SBE2010Exc_Items_Rec

Daha sonra karşımıza yedek aldığımız ve recover edebileceğimiz serverlarımız karşımıza gelir.Biz exchange serverdan items döneceğimiz için exchange serveri seçiyoruz ve onun altında Mailbox database > İlgili tarih > Database > Kullanıcı > top information Store > İnbox (Gelen kutusundan dönmek istiyoruz.)
2
Daha sonra Microsoft Exchange Redirection kısmına geliyoruz.Burada silinen maili hangi exchange serverda kimin mailbox kutusuna dönmek istediğimizi belirtiyoruz.Redirect Exchange sets kısmına exchange serverın ismini yazıyoruz.Redirect mailbox kısmına ise dönmek istediğimiz kişinin mail kutusunun adını yazıyoruz.

3

Son olarak ise Recover edilir iken consol üzerinde gözükecek ismini de ayarlıyoruz ve Run Now ı tıklıyoruz.

4

İşlemleri tamamladıktan sonra Job monitör kısmına yaptığımız recover görevinin düştüğünü görebiliriz.

4

Son olarak ise görevimizin başarılı bir şekilde bittiğini aşağıdaki mesaj ile görebiliriz.

5

Exchange üzerinden de kontrol ediyoruz ve silinmiş olan maillerimizin başarı ile geri döndüğünü görebilriz.

7

Kaynak: http://www.gokhanvarol.net

İp Adresiniz
3.235.75.174

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...
Tayfun KUŞAK

Tayfun KUŞAK

Genç yaşlarda bilgisayar ile tanıştı. Sektörde pek çok farklı pozisyonlarda ve farklı firmada görev aldı. Microsoft System Managment, Active Directory, Virtualization, Disaster Recovery, Mail Server, Security uzmanlık alanlarından sadece birkaç tanesi. Şu anda özel bir kuruluşta “Sistem Yöneticisi” olarak çalışmakta. MCP,MCSA,MCSE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir