0

Exchange 2010 Junk Mail Filtresinin Kapatılması

Merhaba
Zaman zaman önemsiz olmadığı halde önemsiz e-posta kutusuna düşen maillerden dolayı kullanıcılar şikayet etmekte. Önemsiz e-posta filtresini sunucu üzerinden kapatılması esasen pek tavsiye edilen bir durum değil. Amacı zaten reklam içerikli e-postanın inbox ‘a düşmesini engellemek. Fakat kullanıcılar çoğu zaman önemsiz postaların varlığından bile haberi olmaz. Ortamda birde antispam gateway ‘varsa açık olmasınında bir faydası yok. Bu durumda aşağıdaki Exchange Power Shell komutun girerek Exchange 2010 üzerindeki Junk Mail filtresini kapatabilirsiniz.

Tüm Mailbox  için;

Capture1

 Kullanıcı bazında kısıtlama için;

İp Adresiniz
3.236.126.101

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...
Tayfun KUŞAK

Tayfun KUŞAK

Genç yaşlarda bilgisayar ile tanıştı. Sektörde pek çok farklı pozisyonlarda ve farklı firmada görev aldı. Microsoft System Managment, Active Directory, Virtualization, Disaster Recovery, Mail Server, Security uzmanlık alanlarından sadece birkaç tanesi. Şu anda özel bir kuruluşta “Sistem Yöneticisi” olarak çalışmakta. MCP,MCSA,MCSE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir